A készleten lévő teremkéink aktuális árairól érdeklődjön telefonon vagy e-mailben.
Vagy keresse fel az alábbi weboldalainkat:
HIRDETÉSEINKET AZ ALÁBBI WEBOLDALON IS MEGTEKINTHETIK:
www.hasznaltauto.hu/trailermax
www.eladoutanfutok.hu
A vásárlásnál lehetőség van forintban és euróban történő fizetésre!
A listaárak EUR-ban vannak megadva ezért a HUF áraink az árfolyam változások következtében változhatnak.
Az utánfutók árai a forgalomba helyezés költségeit nem tartalmazzák.
Az össztömegek igény szerint egyes esetekben csökkenthetőek.
Az utánfutókhoz a pótkerék és a pótkeréktartó nem alaptartozék.
Azokat igény esetén külön-külön kell megvásárolni.
A hirdetéseinkben szereplő képeken lévő utánfutók felszereltsége
eltérhet az alapfelszereltségtől, a részletekről érdeklődjön az értékesítőknél.
Az első támkerék és a kerékék csak a fékes utánfutók alaptartozéka.
FIGYELEM!! Az első támkerekek nem alkalmasak arra, hogy a pótkocsikat terhelten a vonóhorogról leakasztva mozgassuk ( toljuk, húzzuk) ilyen esetben a felfogató bilincs vagy a vonórúd deformálódhat.
A támkerekek a méretük és az utánfutótípustól függően 50-150kg teherbírásúak.
A forgalombahelyezés költségei:
Műszaki vizsgadíj ÁFE-val 4 évre 10.490,- adómentes
Műszaki vizsgadíj ÁFE nélkül 4 évre 33.290,-+ ÁFA
Okmányirodai költség 2500kg össztömegig 26.500,- adómentes
Okmányirodai költség 2500kg össztömeg felett 39.500,- adómentes
Okmányirodai költség cégeknek és . EV 17.500,- adómentes
Műszaki vizsga ügyintézés 9.500,-+ ÁFA
Okmányirodai ügyintézés 9.500,-+ ÁFA
A forgalomba helyezésnél szükséges:
Magánszemély vásárlónál Személyes adatok + adóazonosítószám
Meghatalmazás ügyintézésre
Adás-vételi szerződés vagy számla
Céges vásárlónál Cégkivonat
Aláírási címpéldány
Meghatalmazás ügyintézésre
Adás-vételi szerződés vagy számla
A forgalomba helyezést általában 5 munkanapra tudjuk vállalni.
Össztömegcsökkentés igénye esetén ez az idő növekszik a gyári adattábla és a gyártói dokumentumok beszerzése miatt.
Pótkocsi átvételére a vontatásra alkalmas járművel kell megjelenni. Kollegáink az átadásnál a szükséges információkat elmondják az átvevőnek.
A vontatásra alkalmasság feltételeiről a gépkocsivezetőnek kell meg győződnie, hogy a közúti forgalomba a járműszerelvénnyel részt vehet e. ( Világítás, kapcsolási magasság, a pótkocsi jól kapcsolódik e a vonógömbre , a vonógömb nincs e megkopva....) A műszaki alkalmatlanság miatt esetlegesen bekövetkezett balesetért a felelősséget nem vállaljuk!
FONTOS: átvétel után kb. 50 km megtétele után a kerékcsavarokat után kell húzni!!!
(Ajánlott meghúzási nyomatékok : acél felni 90Nm, alumínium felni 125Nm )
Korrózióellenes védelem: A sóval/vegyszerrel beszórt utakon történő vezetés után a pótkocsit tisztítsuk meg és vízzel mossuk le!
Vásárlás előtt győzödjön meg arról, hogy a kiválasztott pótkocsi a célnak megfelelő e hogy az ebből adódó későbbi kellemetlenségeket elkerülje.
A nagy választék a gyártókban és modellekben így nem könnyű a döntés. Ezen túl az embernek szisztematikusan kellene haladnia.
Speciális vagy sokoldalú utánfutót válasszon?
Először azt tisztázni kellene azt, hogy mi az, amit szállítani akar. Ha csak egy speciális dolgot szállítanak alapvetően, akkor érdemes egy csak erre a célra megfelelő utánfutót választani. Ha több szállítási cél van, akkor viszont már érdemes kompromisszumot kötni és így olyan utánfutót választani mely a lehető legtöbb szállítási igényt kielégíti még akkor is, ha ez kicsit drágább.(kivitel, felszereltség, méret, össztömeg)
Milyen össztömeg?
Nagy terheket szállít vagy nagy térfogatot. Itt egy gyorsan felvetődik a kérdés egytengelyes vagy kéttengelyes? Illetve fékes vagy féknélküli?. Itt érdemes megnézni a vontató jármű műszaki adatait a forgalmi engedélybe, milyen össztömeget vontathat, valamint a jogosítványunk milyen pótkocsikra lehet érvényes.
Egy tengely vagy kettő tengely?
Ha nagyobb súlyok szállítását is tervezi, akkor minden képen a kettőtengelyes pótkocsikra kell figyelmét fókuszálnia. Igaz ezek drágábbak, de a plusz költségnek jócskán meg van az előnye: egyenletesebb simább vontatás, jobban reagál nyombarázdákra, négy fékezett kerék nagyobb biztonságérzet vontatás során és egy esetleges defekt esetén még három keréken, rövidtávon (parkoló, szerviz) még tovább vontatható.
Egytengelyes a beszerzési ár kedvezőbb, mint egy kéttengelyesé. De itt jobban oda kell figyelni pl. az utánfutón a súlyelosztásra. Ha nagyobb súlyt szállít egytengelyes utánfutón és a rakományt a raktér elejébe pakolja akkor az orr nehéz lesz, ezáltal az autó hátulját lefelé nyomva a gépkocsi alulkormányozott lehet. Ha viszont hátulra pakol akkor az utánfutó far nehéz lesz, ezáltal az autó hátulját emeli az utánfutó mely szintén az autó biztonságos úttartását rontja. Tehát minden esetben a rakomány elrendezését úgy kell megválasztani hogy az a legoptimálisabb, legyen és az utánfutó saját tengelyét terhelje: középre kell pakolni.
Fékezett vagy féknélküli?
Bár a fékezett utánfutók mindazonáltal hogy drágábbak, több előnnyel jár a használatuk egy féknélkülivel szemben. A vontatójármű fékeit kíméljük mivel a pótkocsi saját magát is fékezi és a féktávolság rövidebbé válik. A féknélküli utánfutóknál kevesebb meghibásodási lehetőség van. A féknélküli utánfutók maximális össztömeg nem lehet több 750kg-nál de már ezt a súlyt is sok kisebb autó sem vontathatja.
Milyen minőség?
Egy jobb minőség mindig drágább, ami nem azt jelenti, hogy egy gyengébb minőségű vagy nem annyira igényesen kivitelezett utánfutó nem jó, nem biztonságos. A különbség a felhasznált anyagokból adódik. Mint pl. alumínium oldalfalak, design sárvédők-lámpák, márkásabb gumiabroncsok, apró kiegészítők….. Gyakori használatnál a jobb minőség javarészt kifizetődő. Ha ritkán használunk egy utánfutót, akkor az olcsóbb minőség is megfelelő lehet. Bár ez is függ a vásárló egyedi igényeitől
Oldalt kerekes vagy alsó kerekes?
Itt is elsősorban a szállítási igényeket kell előtérbe helyezni. Mindkét típusnak vannak előnyei s hátrányai.
Oldalt kerekesek mindig olcsóbbak, mint az alsó kerekesek. Ha magasabb súlypontú árut szállítunk, akkor az oldalt kerekes célszerűbb mivel a platószint alacsonyabban van. Viszont számításba kell venni, hogy a kerekek mivel a pótkocsi mellett vannak így ez által szélesebbek is.
Az alsó kerekes modellek kerekei a plató alatt helyezkednek el (nincsenek benne a szabad raktérben) ezért a platószint valamivel magasabb. Viszont ezeknek a típusoknak az oldalfalai körben lenyithatóak így pl. oldalról is rakodható-targoncázható. Ezek a modellek általában egy erősebb alvázra épülnek ezért a saját tömegük is kissé nagyobb.
Bízunk benne, hogy a fentiek némi támponttal szolgálhatnak a megvásárlandó utánfutó kiválasztásában.